Supre skiforhold i helgen
Nysnø, lite vind, og et par grader mildere. Knallforhold altså, men ikke alle steder.
Det er kaldt og godt skiføre over det meste av landet. Som kartet til høyre viser har de aller fleste skistedene har fått litt påfyll av nysnø den siste uken.

- Selv om du bor i Oslo, Bergen, Stavanger eller Trondheim er det kort vei til anlegg med pudderforhold, forteller Jens-Andreas Løland i Skiinfo. Drammen har for eksempel fått en halvmeter nysnø!
Unntakene er anleggene nord i Nordland og i Troms, men de får snø både fredag, lørdag og søndag.
- Og kraftig vind, advarer Storm-meteorolog Camilla Albertsen. Liten til stiv vestlig kuling.
Sjekk været på Narvikfjellet på storm.no
Nydelig i sør
I Sør-Norge kan du leke deg med ski og brett uten å plages av vind og nedbør.
- Det kommer litt snø nord på Vestlandet og i Møre og Romsdal natt til fredag, bortsett fra det blir det opphold i helgen, sier Albertsen.
Temperaturene endrer seg lite i forhold til torsdag.
- Det blir kanskje et par grader varmere, sier Albertsen.
På storm.no/snø finner du oversikt over snøforholdene i alle skianleggene i landet, og i resten av Europa.

Med motorsag
Dersom du liker at det er aktiviteter i bakken er Hovden stedet denne helgen.
Tjueseks kunstnere er kommet til Hovden for å lage åtte store skulpturer av snø og is. Med spader, hakker - og motorsag!
Elever fra Fjelgadane Skule holder på med den største skulpturen, som også blir scene når Terje Isungset og Lena Nymark åpner arrangementet lørdag klokken 18.
- De skal spille konsert på instrumenter laget av is, skriver prosjektleder Ole Morten Rokvam i en pressemelding.
Snøbrett
I Trysil arrangeres den årlige Peanut Butter & Rail Jam i Parken.
- Alt er gratis, forteller Aud Ingebjørg Heldaas i Trysilfjellet. Mat, drikke, deltakelse pluss litt ekstra.
På Kongsberg er det OL-oppvarming med FIS EuropaCup i snowboardcross.

| Publisert | 04.02.2010 15.31 |
| Oppdatert | 04.02.2010 15.34 |