Må ha sol og varme!?
Foto: Brynhild Berge Sjølingstad

Må ha sol og varme!?

Finn ut hvor du bør reise dersom du MÅ ha mye sol og mye varme til helga!

Del med andre:

Lavtrykksaktivitet sørger for varierende vær de fleste steder i Norge, Skandinavia og på de Britiske øyer, men er du villig til å flytte lenger på deg lover meteorologene sol og varme.

Solsteik i sør
Skal du ha mye sol og mye varme bør du reise til Spania, Portugal eller Øy-Helles, her steiker solen, forteller meteorolog Ina Ynnesdal Sulen ved StormGeo.

Men i innlandet av Spania kan temperaturen komme opp i over 35 grader. Det blir muligens litt mye av det gode, så kanskje en sydentur til kystområdene er å foretrekke, rundt 30 grader er jo ikke så værst, konstanterer Ynnesdal.

Brukbart Sentral-Europa
Det blir litt sommer i Sentral-Europa også denne helga. Lørdag ser best ut værmessig, med mye sol og temperaturer 20-25. Mens fra søndag blir det litt bygeaktivitet over Benelux-landene, Nord-Frankriket og Vest-Tyskland.

I Italia er det motsatt. Lørdag starter med byger, bulder og brak, men regn-og tordenværet trekker østover søndag, så søndagen blir stort sett bra her!

Varmerekord
Om du ønsker å søke varme utenom de tradisjonelle sommer-stedene har deler av Russland det varmt for tiden, veldig varmt! Moskva som har en gjennomsnittlig maksimums temperatur for juli på 23.1 grader satte mandag ny varmerekord med hele 37.4 grader, og slo med det forrige varmerekord fra 1920 på 36.8.

Hva er varmerekorden hos deg? Fortell oss på facebooksiden til storm.no

 
 
Del med andre
Abonner
DiggNettby
Tips en venn