Foto: Kyrre Lien

Kolonnekjøring over fjellet i Sør-Norge

Kjører du hjem fra påskefjellet i dag, kan du risikere å måtte stå flere timer i kø.

Del med andre:
FacebookTwitterEpostDel
 

Kraftig vind på Hardangervidda gjør det nødvendig med kolonnekjøring på RV 7 over Hardangervidda i dag.

Tre timer i kø

Ventetiden over Hardangervidda er nå beregnet til tre timer. Det er full stopp ved Haugastøl, og alternative kjøreveier anbefales.

Også på strekningen Geitaryggtunnelen til Botnatunnelen mellom Hol og Aurland er det for øyeblikket kolonnekjøring med ca. en times ventetid på grunn av smal veibane.

Se oppdatert værvarsel fra fjellovergangene her.

– Vent til imorgen

Som før helgen, anbefaler meteorologene på Storm deg å vente med hjemturen til imorgen dersom du skal hjem fra fjellet i Sør-Norge.

Les også: Venter mye trafikk søndag.

– Dagen i morgen ser langt bedre ut. Selv om det blir spredt nedbør, blir det mye mindre vind i fjellet i Sør-Norge. Sånn sett er det en bedre kjøredag, sier Storm-meteorolog Frode Korneliussen.

Han mener vinden mest sannsynlig vil løye allerede de neste timene, og da spesielt på Haukeli.

 

Bardu kommune hardest rammet av terroren 22. juli:
– I år er 17. mai virkelig noe
mer enn en pølsefest


Snøskredvarsel
Dagens pollenvarsel