I helgen blir det luftige svev over Hemsedal!
I helgen blir det luftige svev over Hemsedal! Foto: Lars Eriksen

Knallforhold i alpinanleggene

Det går mot en flott jul for alle som planlegger å tilbringe ferien med ski på beina. Det er bare ett minus...

Del med andre:
FacebookTwitterEpostDel
 

Skianleggene har pøst snø ut av kanonene sine de siste ukene, og det er kommet godt med påfyll ned fra skyene. I Trysil er 45 bakker åpne denne helgen.I Trysil er 45 bakker åpne denne helgen. Foto: Ola Matsson

I helgen kommer det litt ekstra pudder, og så er alt klart til det som kan bli en kanonjul for alle som planlegger å tilbringe ferien med ski og brett på beina.

Du finner informasjon om alpinanleggene i hele Europa på storm.no/ski!

Ett minus

Det eneste minuset, bokstavelig talt, er kulden. I fjellet faller kvikksølvet ned mot minus 25 grader.

Blir det i tillegg vind er det farlig kaldt. Minus 25 grader og frisk bris, 10 meter i sekundet, oppleves som 40 kuldegrader!

Det tar ikke lang tid før ubeskyttet hud får frostskader i sånt vær. Smør deg godt, og dekk deg til der det er mulig!

Her kan du lese om hvor mye kaldere vinden gjør det

Brett i Hemsedal

I Hemsedal handler det om brett den siste helgen før jul. Der arrangeres Tacky International, den største big jump-konkurransen i Skandinavia.

Hemsedal åpner også den andre nye brettpark i år, med en wallride, ett hopp og to rails. Parken ligger nedenfor Olaheisen.

Multieksponering av railen på Skeikampen.Multieksponering av railen på Skeikampen. Foto: Espen Haakenstad

 

Bardu kommune hardest rammet av terroren 22. juli:
– I år er 17. mai virkelig noe
mer enn en pølsefest


Snøskredvarsel
Dagens pollenvarsel